We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Parky, sady, zahrady, lesy a lesoparky (Praha, 2012)

by Marcin Dymiter

supported by
/
1.
2.
Klamovka 01:12
3.
4.
5.
6.
7.
Stromovka 05:13
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
Vitkov 01:15
16.
17.
18.
Břevnov 02:39

about

Pomyślałem o terenach zielonych, o miejscach odpoczynku. Pewnej utopii, która jest ucieleśnieniem oddechu, zabawy, obecności człowieka w przestrzeni natury. Sam park to z kolei ciekawe połączenie ogrodu medytacji, poskramiania natury i estetyzacji rzeczywistości. Park to także symbol statusu oraz dowód na zmiany społeczne, które się dokonały i dokonują. Dziś park jest dla wszystkich. Właśnie ta dostępność zrywająca z dawnymi podziałami wydała mi się ciekawa.

Tak długo jak istnieją tereny zielone, miejsca służące wypoczynkowi, miejskie nieużytki, które szybko zmieniają się w zagajnik czy nawet las, a dzikie rośliny pną się, rosnąc bez decyzji człowieka ogrodnika, można mówić o wolnym mieście.

Fragment książki, Notatki z terenu, Wydawnictwo części proste, 2021
czesciproste.pl

credits

released February 4, 2021

Nagrania powstały między lipcem a wrześniem 2012 roku, w trakcie rezydencji artystycznej w Pradze w galerii Školská 28. Pierwotnie były prezentowane w formie internetowej mapy akustycznej zielonych terenów, która działała w latach 2012 -2018. Nagrania są wyborem , którego dokonałem w 2020 roku. Miejsc i terenów zielonych w Pradze jest znacznie więcej. Edycja, mastering, 2020 - 2021.
Projekt/graphic design: Ania Witkowska

license

all rights reserved

tags

about

Marcin Dymiter Poland

Marcin Dymiter also creates sound maps, he's the author of the series of albums the "Field Notes”. He leads audio workshops and other activities that present the idea of field recording. Marcin Dymiter works with electronics, and improvised music. He creates sound installations, radio podcasts, soundtracks for films, theatre performances, exhibitions and public spaces. ... more

contact / help

Contact Marcin Dymiter

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Marcin Dymiter, you may also like: